aisis-logo

Sebezkušenostní výcvik pro pedagogy 2023

Datum: : Únor 2023 - Červen 2023

Místo: Praha

Cena: 29 900 Kč

Akreditace: MSMT- 28146/2021- 1-795

Komu je kurz určen

Většina z nás vyrostla v systémech školních i rodinných, kde nebyl velký prostor pro individualizaci. Čas od času asi přemýšlíme o tom, jací jsme a jakým učitelem bychom měli být, aspirujeme k nějakému modelu, doufáme, že budeme dostávat pozitivní zpětné vazby. Chceme najít balanc mezi požadavky dětí, kolegů a rodičů. Chceme být přijímáni a uznáváni. Výcvik je akreditován MŠMT.

Co kurz přinese škole

Výcvik podpoří Vaše pedagogy v jejich práci a  umožní jim dobře zvládat nároky profese. Sebezkušenostní výcvik jim umožní univerzálně nahlížet a korigovat svoje pedagogické působení, povede k motivaci k seberozvoji, preventuje syndrom vyhoření.

Co kurz přinese účastníkům

Budeme diskutovat, zkoumat, inspirovat a inspirovat se, budeme prožívat, reflektovat, supervidovat a objevovat (se). Sebezkušenostní výcvik nemění Vás, mění Váš náhled na sebe sama, podpoří Vaši osobní a pedagogickou integritu a pevnost.

  • MODUL A: Profesní a osobní sebepoznávání
  • MODUL B:: Prožívání, práce s emocemi
  • MODUL C: Komunikace děti – kolegové – rodiče
  • MODUL D: Práce se skupinou a ve skupině
  • MODUL E: Cílená zpětná vazba

Jak pracujeme

  • Vycházíme z konstruktivistických přístupů.
  • Zprostředkováváme prožitek prostřednictvím dramatických technik.
  • Často používáme reflexivní postupy a techniky.
  • Využíváme strukturu osvědčených metod a postupů jako je mediace, supervize, Balintovské podpůrné skupiny, mentoring, facilitace a další (více viz program).

Jak dlouho kurz trvá

Výcvik zahrnuje 100 hodin výuky. Výcvik je rozdělen do pěti třídenních setkání s časovým odstupem cca 2 měsíce.

Lektoři

Lektoři mají absolvovaný dlouhodobý sebezkušenostní výcvik a více než 100 hodin lektorských dovedností. Mají více než 5 let praxe v pomáhajících profesích. Kurz je veden vždy dvěma lektory, jeden lektor je stabilní, absolvuje se skupinou celý program, druhý se střídá dle témat.

Kdy začínáme (termíny budou včas upřesněny)

Únor 2023

Březen 2023

Duben 2023

Květen 2023

Červen 2023

Cena:  29 900 Kč

(v ceně: lektoři, materiály, občerstvení během kurzu)

Čerpejte ze šablon: 1.III/8 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání SŠ1.II/7 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ1.I/4 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání MŠ